بال استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع

بال: استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی حوادث غیرمترقبه منابع آبی اقتصاد مقاومتی

گت بلاگز اردبیل اجرای طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی در اردبیل

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی جهت استفاده بهینه از نعمت آب و کم کردن خسارات حوادث غیرمترقبه در این مزارع در استان اردبیل ا

اجرای طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی در اردبیل

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، میرآرمان واعظی افزود: استفاده از ظرفیت سدها و منابع آبی با استعداد ودارای ظرفیت پرورش ماهی از اولویت های مهم و مهم جهت زیاد کردن تولید در حوزه آبزیان و اشتغال بوده که در این زمینه استفاده از ظرفیت پنج سد در سطح استان جهت امسال برنامه ریزی شده است است.

وی گفت: همان طوری که سال 96 از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، کارآفرین نامگذاری شده است است با اجرای پرورش ماهی در قفس و پن در سدهای مستعد، مکانیزه کردن استخرهای پرورش ماهی و برگزاری کلاس های آموزشی هدفمند تلاش می کنیم تاتولید را زیاد کردن داده و زمینه ساز اشتغال جوانان شویم.

مدیرکل شیلات استان اردبیلپیگیری طرح های راکد و نیمه فعال، حفاظت و بازسازی ذخایر و راه اندازی بازار آبزیان از اولویت های مهم امسال برشمرد و بیان کرد: امسال براساس هدفگذاری های انجام شده است 10 هزار تن ماهی در استان تولید می شود که به همین جهت در آینده ای نزدیک 13 میلیون فرزند ماهی در سدهای استان رهاسازی می شود.

اجرای طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی در اردبیل

واعظی با تاکید بر توسعه فرهنگ بیمه در بین پرورش دهندگان آبزیان تصریح کرد: باید جهت جلوگیری از خسارات متفاوت ناشی از حوادث غیرمترقبه پرورش دهندگان ماهی مزارع و استخرهای خود را بیمه کرده و در کنار این امرنسبت به مکانیزه کردن مزارع خود اقدام کنند.

وی از تامین اعتبار مورد نیاز جهت مکانیزه کردن مزارع پرورش ماهی در استان از طرف وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: پرورش دهندگان ماهی می توانند برایاخذ وام مکانیزاسیون بهجهاد کشاورزی و شیلات مراجعه کرده و جهت دریافت این تسهیلات کارها مورد نیاز را انجام دهند تا با مکانیزه کردن مزارع خود آنها را در برابر حوادث غیرمترقبه ایمن سازی کنند.

مدیرکل شیلات استان اردبیل اظهار کرد: تمامی مزارع پرورش ماهی در سطح استان باید به صورت کامل مکانیزه شده است و دستگاه های مورد نیاز از جمله اکترو پمپ، ژنراتور، درام فیلتر، اکسیژن ساز و سایر تجهیزاتدر مزارع جهت جلوگیری از خطرات و عواقب ناشی از سیل، یخبندان، طوفان و کولاک راه اندازی شوند.

واعظی با بیان اینکه طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی روشی جهت استفاده بهینه از نعمت آب بوده که در این روش در میزان مصرف آب تا 50 درصد صرفه جویی می شود، افزود:به علت بحران منابع آبی در کشور ارتقای تجهیزات داخل مزارع پرورش ماهی حائز اهمیت است که بر همین اساس پرورش دهندگان ماهی باید بادریافت تسهیلات بانکی مزارع پرورش ماهی خود را مکانیزه کنند.

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی جهت استفاده بهینه از نعمت آب و کم کردن خسارات حوادث غیرمترقبه در این مزارع در استان اردبیل ا

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: استان اردبیل | اردبیل | طرح مکانیزاسیون مزارع | پرورش ماهی | حوادث غیرمترقبه | منابع آبی | اقتصاد مقاومتی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog