بال استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع

بال: استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی حوادث غیرمترقبه منابع آبی اقتصاد مقاومتی

گت بلاگز اخبار گوناگون عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

وقتی اتومبیل اختراع و تقاضای آن در سراسر دنیا زیاد کردن یافت نیاز به قوانینی جهت تنظیم ترافیک در حال زیاد کردن مهم حس می‌شد. بنابراین نخستین قوانین راهنمایی ران

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

عجیب ترین قوانین رانندگی سراسر جهان

عبارات مهم : قانون

وقتی اتومبیل اختراع و تقاضای آن در سراسر دنیا زیاد کردن یافت نیاز به قوانینی جهت تنظیم ترافیک در حال زیاد کردن مهم حس می شد. بنابراین نخستین قوانین راهنمایی رانندگی دنیا به وجود آمدند.

یکی از مشهورترین قوانین دهه ۱۹۰۰ این بود که هنگامی که خودرویی دنده عقب حرکت می کند یک نفر با پرچم قرمز باید برابر اتومبیلش راه برود. این قانون که یکی از نخستین قوانین راهنمایی رانندگی تاریخ بود بسیار عجیب بود. در همان دوران، قانون دیگری به وجود آمد که سرعت را به ۳۲ کیلومتر در ساعت محدود می کرد. مسئولین این سرعت را به عنوان حداکثر سرعت قابل اطمینانی که یک ماشین می توانست حرکت کند تعیین کردند.

با گذشت یک قرن، انسان ها هنوز عادت وضع قوانین عجیب و غریب ترافیکی را ترک نکرده اند. در تلاش جهت کنترل استفاده از اتومبیل های مدرن، قانون گذاران تلاش می کنند قوانینی ایجاد کنند که بزرگراه ها را امن تر کند. زیاد این قوانین کاملا عادی هستند. ولی همان طور که در لیست زیر می بینید بعضی قوانین ترافیکی باعث می شود فکر کنید چه کسی نخستین بار آن ها را مطرح کرد.

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

قبل از اینکه ماشین را روشن کنید باید کنترل کنید که فرزند یا چیز دیگری زیر ماشین نباشد

این قانون عجیب راهنمایی رانندگی دانمارک هست. ظاهرا قانون گذاران آن را طرح کرده اند تا از مکانیک های احتمالی که زیر ماشین مشغول کار هستند حفاظت کنند. ولی آن ها تنها دلواپس مکانیک ها نیستند. قانون گذاران می گویند ممکن است فرزند هایی که مشغول قایم موشک بازی هستند در معرض خطر باشند؛ بنابراین همه راننده ها قبل از روشن کردن ماشین باید زیر ماشین را بگردند. اگر این قانون را نادیده بگیرید ۱۰۰۰ کرون (۶۳۰۰۰۰ تومان) جریمه می شوید. می توانید تصور کنید که چقدر آزاردهنده است که بعد از ظهر یک روز شلوغ کاری خم شوید و زیر اتومبیلتان که در پارکینگ پارک کرده اید را بگردید هرگز فرزند یا مکانیک زیرش باشد!

وقتی اتومبیل اختراع و تقاضای آن در سراسر دنیا زیاد کردن یافت نیاز به قوانینی جهت تنظیم ترافیک در حال زیاد کردن مهم حس می‌شد. بنابراین نخستین قوانین راهنمایی ران

رانندگی با چشم بسته ممنوع

عقل سلیم رانندگی با چشم بسته را دیوانگی محض می داند، ولی ظاهرا در آلاباما این را یک چالش رانندگی می دانند (لااقل قانون شکنان) به همین دلیل، دولت آلاباما قانونی وضع کرده که رانندگی با چشم بسته را غیر قانونی می داند. اگر شما را حین این تخلف بگیرند، مجازات زندان در انتظارتان خواهد بود. قبل از اینکه چنین قانونی را احمقانه بدانید و از آن رد شوید، باید بدانید واقعا افرادی هستند که این قانون را زیر پا می گذارند.

هنگام رانندگی نوشیدن هر چیزی حتی آب ممنوع

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

طبق قوانین ترافیکی قبرس، نباید هنگام رانندگی هیچ چیزی بنوشید. تنها مایعی که حق دارید در ماشین داشته باشید، سوخت ماشین است و هرچیزی غیر از این غیرقانونی هست. طبق این قانون بحث برانگیز اگر مورد نیاز است چیزی بنوشید باید ابتدا ماشینتان را پارک کنید. اگر پلیس شما را حین ارتکاب این جرم بگیرد، اهمیتی نمی دهد که از تشنگی آفتاب قبرس در حال فوت بوده اید و فقط چند جرعه آب نوشیده اید.

رانندگی با ماشین کثیف ممنوع

وقتی اتومبیل اختراع و تقاضای آن در سراسر دنیا زیاد کردن یافت نیاز به قوانینی جهت تنظیم ترافیک در حال زیاد کردن مهم حس می‌شد. بنابراین نخستین قوانین راهنمایی ران

روس ها تحمل خودروهای کثیف را ندارند. کرملین قانون سختگیرانه ای دارد که رانندگی با خودروی کثیف را ممنوع می کند. شکستن این قانون منجر به ۴۰۰۰ دلار (۱۶ میلیون تومان) جریمه می شود. ولی این قانون فقط در روسیه اعمال نمی شود. شهروندان دوبی هم قوانین مشابهی دارند. به همین علت است که تصاویری که از ترافیک دوبی می بینیم این قدر تمیز به نظر می رسد.

انباشتن زباله در ماشین ممنوع

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

ظاهرا هیلتون هد چنان مسئله جدی با موش ها داشت که قانون گذاران کارولینای جنوبی مجبور شدند راهی جهت کنترل تعداد این جوندگان در این ایالت پیدا کنند. طبق این قانون هیچ خودرویی حق نداشت سطل زباله داشته باشد. لیکن موش ها غذای خود را از این سطل های زباله تهیه می کنند. احتمالا کسانی که این قانون را وضع کرده اند، وجود موش ها در اتومبیل را کاملا عادی می دیده اند. عجیب و خنده آمیز به نظر می رسد!

دوشنبه ها رانندگی ممنوع

اگر پلاک خودروی شما با اعداد ۱ یا ۲ به آخر برسد و در مانیلا زندگی کنید، روزهای دوشنبه باید خوشحال باشید. طبق قانون بسیار عجیب این شهر، خودروهایی که پلاک آن ها با اعداد ۱ یا ۲ به آخر می رسد نباید دوشنبه ها رانندگی کنند (یک بهانه خوب جهت فرار از کار) دور زدن این قانون هرگز از چشم پلیس ترافیک مخفی نمی ماند که روزهای دوشنبه ترافیک را کاملا کنترل می کند؛ بنابراین به جای اینکه خودتان را به دام جریمه بیندازید، در منزل بمانید و یک روزنامه بخوانید و پلیس را سرزنش کنید.

نباید آب دهان خود را از وسیله نقلیه بیرون بیندازید مگر اینکه راننده کامیون باشید

قانونگذاران جورجیا واقعا وقت گذاشته اند و یکی از عجیب ترین قوانین ترافیکی دنیا را وضع کرده اند. طبق این قانون هیچ مسافر یا راننده ای حق ندارد آب دهان خود را از ماشین یا اتوبوس در حال حرکت به بیرون پرتاب کند مگر اینکه کامیون باشد. آیا فقط رانندگان کامیون؟ تنها قانونگذاران این را می دانند، ولی اگر در حال بیرون انداختن آب دهان خود در بزرگراه سوار بر اتوبوس یا خودروی سواری دستگیر شدید با مجازات شدیدی روبرو می شوید.

جریمه پاشیدن آب گل آلود را روی عابران پیاده

ژاپنی ها رانندگان بی احتیاطی که روی لباس هایشان آب می ریزند را تحمل نمی کنند. طبق قوانین ترافیکی آن ها، پاشیدن آب روی عابران پیاده، عمدا یا سهوا، منجر به جریمه ۲۶۰ هزار تومانی می شود؛ بنابراین هنگام رانندگی باید دقت کنید که از گودال های آب گرفته دور بمانید.

عبور مرغ از خیابان ممنوع

چرا باید مرغ از خیابان عبور کند؟ شاید، چون قوانین را زیر پا بگذارد! طبق قوانین راهنمایی رانندگی کوئیتمن (Quitman) در جورجیا، مرغتان نباید کنار بزرگراه سرگردان باشد و از خیابان عبور کند. اگر مرغی مجبور است به طرف دیگر خیابان برود، صاحبش باید حضور داشته باشد و آن را راهنمایی کند. در غیر این صورت مجرم آشنا شده است و با هیئت منصفه مواجه می شود.

رانندگی با باک خالی ممنوع

اتوبان های آلمان بدون شک عالی ترین بزرگراه های دنیا هستند. اماجالب است که عجیب ترین قوانین ترافیکی دنیا را هم دارند. به گفته قانون گذاران آلمان رانندگی با باک خالی در اتوبان های آلمان ممنوع هست. مجازات این تخلف جریمه های سنگین هست. در همه اتوبان ها چشم هایتان باید به بزرگراه باشید که یا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در آن رانندگی می کنید. ولی در آلمان یکی از چشم هایتان باید به سوخت باشد.

نشاندن گوریل روی صندلی عقب ممنوع

شاید این یکی عجیب ترین قانون ایالات متحده آمریکا باشد. طبق قوانین ترافیکی ماساچوست نشاندن گوریل روی صندلی عقب ماشین هنگام رانندگی ممنوع هست. منشا این قانون دقیقا مشخص نیست، ولی طبق تفسیر قانونگذاران، احتمالا زیاد رانندگان ماساچوست عادت داشته اند هنگام رانندگی با خودشان گوریل ببرند. جالب است که این قانون درمورد نشستن گوریل در صندلی جلو چیزی نمی گوید و احتمالا با آن مشکلی ندارد؛ بنابراین اگر مجبور شدید گوریلتان را با خود بیرون ببرید می توانید او را پشت فرمان یا کنار خودتان بنشانید!

برای فیل خود باید هزینه پارکینگ پرداخت کنید

احتمالا فکر می کنید این قانون عجیب در هند اعمال شده است هست، ولی اشتباه می کنید. در واقع این یکی از قوانین راهنمایی رانندگی فلوریدا هست. طبق این قانون، اگر فیلتان را به یک پارکو متر ببندید باید هزینه پارکینگ آن را پرداخت کنید. احتمالا این قانون جهت دور کردن فیل سواران از فضاهای پارک ماشین وضع شده است هست. به استثنای کشورهایی که در آن ها فیل های اهلی یا ولگرد دیده می شود، ایده پارک کردن فیل در پارکینگ بسیار بعید هست. در واقع این قانون بیان می کند که اگر هزینه های پارکینگ پرداخت نشود صاحب یا سرپرست فیل مجرم خواهد بود.

در آلمان می توانید برهنه رانندگی کنید

آلمانی ها هرگز از شگفت زده کردن ما دست برنمی دارند. طبق قوانین راهنمایی رانندگی آنها، اتومبیل یک فضای شخصی قلمداد می شود بنابراین می توانید در آن برهنه رانندگی کنید. متاسفانه قانون گذارانی که این قانون را طرح و تصویب کرده اند، شیشه و پنجره های ماشین را فراموش کرده اند. طبق قانون می توانید از برلین تا مونیخ برهنه سفر کنید و تا هنگامی که از اتومبیلتان بیرون نیایید هیچکس شما را بازخواست نمی کند.

کمربند ایمنی سگتان را ببندید

ایتالیایی ها سگ ها را خیلی جدی گرفته اند، لیکن جرم است که هنگام رانندگی کمربند ایمنی سگتان را نبندید. طبق این قانون عجیب، صاحب سگ قبل از حرکت باید مطمئن شود که کمربند ایمنی سگش بسته شده است هست. تخلف از این قانون جریمه های سنگین دارند. ولی با توجه به اینکه زیاد مردم ترجیح می دهند سگ های خود را جهت پیاده روی ببرند این قانون زحمت زیادی جهت صاحبان ماشین ندارد.

اخبار گوناگون – برترین ها

واژه های کلیدی: قانون | ماشین | ممنوع | قوانین | قانونی | رانندگی | در ماشین | راهنمایی | جریمه های سنگین

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

عجیب‌ترین قوانین رانندگی سراسر دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog