بال استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع

بال: استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی حوادث غیرمترقبه منابع آبی اقتصاد مقاومتی

گت بلاگز اخبار پزشکی خرید لوازم آرایشی از دست فروشان ممنوع/ سرطان در کمین است ، سازمان غذا و دارو

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو گفت: سلامت محصولات آرایشی بهداشتی دستفروشان در مترو و خیابان‌های شهر به هیچ وجه مورد تأیید وزارت بهداشت نیست. 

خرید لوازم آرایشی از دست فروشان ممنوع/ سرطان در کمین است ، سازمان غذا و دارو

سازمان غذا و دارو: خرید لوازم آرایشی از دست فروشان ممنوع/ سرطان در کمین است

عبارات مهم : اداره

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو گفت: سلامت محصولات آرایشی بهداشتی دستفروشان در مترو و خیابان های شهر به هیچ وجه مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.

مصطفی اسماعیلی، مدیر اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو در گفت و گو با میزان، در خصوص زیاد کردن استقبال از لوازم آرایشی و بهداشتی در بین زنان گفت: مصرف لوازم آرایشی _ بهداشتی به طور چشمگیری زیاد کردن یافته است و افراد با میانگین سنی پایین را نیز وارد این تناوب تقاضا کرده هست. بنابراین زیاد کردن استقبال و مصرف بی رویه این گونه مواد، نیاز به ساختن فرهنگ داشته و متولیان فرهنگی نیز باید نسبت به این قضیه پاسخگو باشند.

خرید لوازم آرایشی از دست فروشان ممنوع/ سرطان در کمین است ، سازمان غذا و دارو

وی افزود: هیچ تضمینی در سلامت و مرغوبیت لوازم آرایشی _ بهداشتی دستفروشان وجود ندارد و نسبت به این امر بارها از جانب شرکت غذا و دارو هشدار داده شده است است با این حال متاسفانه بسیاری از شهروندان در قبال پرداخت مبالغ اندک، اقدام به خرید این محصولات می کنند.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو خاطر نشان کرد: کوچکترین ناخالصی در مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی_ بهداشتی می تواند آسیب های جدی را به فرد وارد کند آیا که بسیاری از مواد مضر از طریق پوست جذب بدن شده است و به طور مستقیم بر پوست و سایر اعضای بدن تأثیر می گذارد بنابراین هر گونه عوارض جانبی ناشی از مصرف اینگونه محصولات برعهده مصرف کنندگان است.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو گفت: سلامت محصولات آرایشی بهداشتی دستفروشان در مترو و خیابان‌های شهر به هیچ وجه مورد تأیید وزارت بهداشت نیست. 

اسماعیلی عنوان کرد: سرب از جمله ترکیبات شیمیایی موجود در بعضی لوازم آرایش بوده که تاثیرات منفی آن به آسانی در مصرف کنندگان قابل مشاهده هست. بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف لوازم آرایش سرب دار در زنان باردار به طور مستقیم بر جنین تأثیر گذاشته و در مواقعی هم منجر به فوت می شود. همچنین یکی از مرسوم ترین و نیرومند ترین مواد سرطان زا در لوازم آرایش آفلاتوکسین نوع B است که مصرف آن صدمات حاد کبدی را به دنبال دارد که معمولا اینگونه مواد سمی در لوازم آرایشی غیر مجاز وجود داشته و به آسانی از طریق پوست جذب بدن می شود.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو اذعان داشت: استفاده ازمواد آرایشی قاچاق و تقلبی منجر به رشد سلول های سرطانی در افراد می شود و ترکیبات شیمایی استفاده شده است در این مواد مانند پارابن ها و فتالات ها به طور مستقیم عامل ایجاد تومور های سرطان زا بالاخص سرطان سینه می شوند.

اسماعیلی یادآور شد: مصرف کنندگان فرآورده های آرایشی و بهداشتی ارزان قیمت که معمولا قاچاق و تقلبی هستند، باید نسبت به خطرات و عوارض مصرف اینگونه محصولات آگاه شوند آیا که ترکیبات شیمیایی این مواد دارای آلودگی های بالایی بوده و منجر به بیماری هایی چون حساسیت پوستی، کچلی، آکنه شدید و صدمات کبدی جبران ناپذیر در بدن می شوند.

خرید لوازم آرایشی از دست فروشان ممنوع/ سرطان در کمین است ، سازمان غذا و دارو

وی در خصوص نکات قابل توجه در تهیه محصولات آرایشی_بهداشتی تولید داخلی گفت: در هنگام خرید محصولات آرایشی بهداشتی بهه خصوص تولیدات داخلی باید به نام محصول، نام تجاری، نام شرکت یا کارخانه تولید کننده یا بسته بندی کننده، وزن یا حجم خالص محصول، شماره پروانه بهداشتی ساخت با لوگوی شرکت غذا و دارو، تاریخ تولید وانقضای مصرف، مواد تشکیل دهنده محصول، سری ساخت و شرایط مورد نیاز جهت نگهداری محصول نیز توجه شود و توصیه های بهداشتی درج شده است بر بسته بندی اینگونه محصولات را قبل از مصرف مورد بررسی قرار دهند. شماره پروانه ساخت از مهمترین شاخصه های محصولات داخلی است که به وسیله آن به آسانی می توان اصالت و اعتبار محصول را شناسایی و پیگیری کرد.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو اذعان داشت: به مصرف کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی اکیدا توصیه می شود از خرید این محصولات در مترو و از دستفروش های کنار خیابان خودداری کنند و درصورت تصمیم به خرید اینگونه محصولات در وهله اول به داروخانه ها و سپس به مغازه های مورد تأیید صنف مربوطه مراجعه کنند. همچنین با توجه به برچسب اصالت حک شده است بر بسته بندی محصولات می توان از طریق کد یونیک درج شده است در آن از جعلی بودن محصول اطمینان حاصل کرد. بنابراین توصیه می شود در هنگام خرید محصولات آرایشی بهداشتی به برچسب زرد رنگ بسته بندی توجه شود.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی شرکت غذا و دارو گفت: سلامت محصولات آرایشی بهداشتی دستفروشان در مترو و خیابان‌های شهر به هیچ وجه مورد تأیید وزارت بهداشت نیست. 

اسماعیلی در آخر یادآور شد: در حال حاضر محصولات قاچاق و جعلی با بسته بندی و در قالب محصولات مهم در بسیاری از مغازه ها و در بساط دستفروشان به فروش می رسد بنابراین نمی توان به ظاهر و بسته بندی محصولات قاچاق اطمینان و آن را به عنوان محصولات مهم معرفی کرد.

واژه های کلیدی: اداره | محصول | بهداشتی | محصولات | سرطان زا | سرطان سینه | لوازم آرایش | لوازم آرایشی | مواد سرطان زا | لوازم آرایشی | آرایشی بهداشتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog