بال استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع

بال: استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی حوادث غیرمترقبه منابع آبی اقتصاد مقاومتی

گت بلاگز اخبار حوادث اقامت در هتل850هزارتومانی ، ولخرجی سارقان مسلح با پولهایی که از طلافروشی دزدیدند

مردان مسلح که نقشه دزدی مسلحانه از دو طلافروشی پایتخت را طراحی و اجرا کرده بودند، 24 ساعت قبل از اجرای نقشه سومین دزدی مسلحانه از طلافروشی دیگری، با تیزهوشی کار

ولخرجی سارقان مسلح با پولهایی که از طلافروشی دزدیدند/ اقامت در هتل850هزارتومانی

عبارات مهم : ایران

مردان مسلح که نقشه دزدی مسلحانه از دو طلافروشی پایتخت را طراحی و اجرا کرده بودند، 24 ساعت قبل از اجرای نقشه سومین دزدی مسلحانه از طلافروشی دیگری، با تیزهوشی کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شدند.

تبهکاران صبح دیروز در حضور سردار رحیمی -رئیس پلیس پایتخت کشور عزیزمان ایران –و سردار محمدیان -رئیس پلیس آگاهی پایتخت -همزمان با انتقال به محل دومین دزدی شان، به بازسازی صحنه پرداختند.به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ساعت 12 ظهر دیروز ماشین ون پلیس که حامل دو سارق بود تحت تدابیر امنیتی در برابر طلافروشی امینی واقع در خیابان عباسی جنوبی توقف کرد.

دو تبهکار که صبح 10 خرداد امسال به این طلافروشی دستبرد زده بودند در حضور کارآگاهان و بازپرس دادسرای خاص مبارزه با دزدی به بازسازی صحنه دزدی مسلحانه ارزش پرداختند. صاحب طلافروشی که در محل اتفاق حضور داشت به خبرنگار ما گفت: «روز اتفاق ابتدا پسر جوانی وارد مغازه شد و اسلحه اش را به طرفم گرفت، لحظاتی بعد هم همدستش وارد شد. دومین نفر یک ساک مشکی به گردنش آویزان کرده بود که ضمن تهدیدم، خیلی سریع طلاهای ویترین را داخل ساک ریخت. همان موقع یکی از کسبه محل آنها را دید و سارقان که بشدت ترسیده بودند بلافاصله گریختند. با فریاد «دزد، دزد»من، مردم جمع شدند و آنها بعد از شلیک تیرهوایی، سوار بر موتورسیکلت محل را ترک کردند.

اقامت در هتل850هزارتومانی ، ولخرجی سارقان مسلح با پولهایی که از طلافروشی دزدیدند

سرقت از طلافروشی جوادیه

به گزارش پلیس، دزدان مسلح ساعت 7 بعد از ظهر 26 بهمن سال گذشته نیز به یک طلافروشی دیگر در خیابان جوادیه هجوم برده بودند که صحنه این دزدی نیز بازسازی شد. صاحب طلافروشی مذکور نیز به خبرنگار «ایران» گفت:«هنگام غروب مغازه را تعطیل کرده بودم که مرد جوانی با اصرار وارد مغازه شد و خواست زنجیر و گردنبندی ببیند. در حالی که به پسر جوان مشکوک شده است بودم خواستم از مغازه بیرون بیایم که ناگهان همدستش که کلاهی به سر داشت وارد مغازه شد. هر دو مسلح بودند و با تهدید، به جمع کردن طلاها پرداختند.ناگهان یکی از دزدان که نقاب نداشت با پشت اسلحه به سرم ضربه ای زد و همان لحظه متوجه شدم که سرم خونریزی کرد.»

مردان مسلح که نقشه دزدی مسلحانه از دو طلافروشی پایتخت را طراحی و اجرا کرده بودند، 24 ساعت قبل از اجرای نقشه سومین دزدی مسلحانه از طلافروشی دیگری، با تیزهوشی کار

شروع تحقیقات پلیسی

همزمان با اعلام دو دزدی مسلحانه، کارآگاهان وارد عمل شده است و تحقیقات گسترده جهت شناسایی سارقان مسلح کلید خورد. در ادامه تجسس ها، کارآگاهان با ردیابی های تخصصی موفق به شناسایی هویت متهمان و مخفیگاه آنها شدند. این در حالی بود که دو سارق جوان در تدارک جهت انجام سومین دزدی مسلحانه ارزش در ظهر چهارشنبه- یک شهریور- بودند که به وسیله کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهای دستگیر شدند.

دستگیری سارقان مسلح

فرمانده انتظامی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ نیز در این باره گفت: بعد از دزدی مسلحانه از طلافروشی خیابان عباسی جنوبی، بلافاصله تیمی خاص از کارآگاهان جهت پیگیری به پرونده تعیین شدند. این در حالی بود که سارقان مسلح، بعد از سرقت، هیچ سرنخی به جا نگذاشته بودند.سردار رحیمی با بیان اینکه متأسفانه طلافروشی مذکور فاقد تجهیزات ایمنی به روز بود افزود: با توجه به پیچیدگی های پیش رو و فقدان سرنخ ، همکاران ما موفق شدند با تحقیقات گسترده شبانه روزی، سارقان را شناسایی کرده و آنها را در منزل ارزش غافلگیر و دستگیر کنند. همکاران ما در حالی این دو سارق را روز سه شنبه دستگیر کردند که در بررسی ها مشخص شد آنها قصد داشتند روز چهارشنبه یکم شهریور نیز به یک طلافروشی دیگر دستبرد بزنند.رحیمی خاطرنشان کرد با توجه به دستگیری این دو سارق مسلح، آمار دزدی های مسلحانه کشف نشده از طلافروشی های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به صفر رسیده است.

اقامت در هتل850هزارتومانی ، ولخرجی سارقان مسلح با پولهایی که از طلافروشی دزدیدند

از سی دی فروشی به اینجا رسیدیم

نعمت، مغز متفکر و طراح مهم دزدی هاست. او و همدستش میثم دو فرزند محل هستند که از دوران دبستان با هم دوست شده است و حتی دبیرستان هم در رشته نقشه کشی با هم درس خوانده بودند.آنها بعد از دستگیری، تاکنون به دو دزدی مسلحانه از طلافروشی ها پایتخت اعتراف کرده اند. نعمت- 26 ساله- در گفت و گو با خبرنگار «ایران» از جزییات دزدی و انگیزه ارزش گفت.

فکر دزدی از کجا به ذهنتان رسید؟

مردان مسلح که نقشه دزدی مسلحانه از دو طلافروشی پایتخت را طراحی و اجرا کرده بودند، 24 ساعت قبل از اجرای نقشه سومین دزدی مسلحانه از طلافروشی دیگری، با تیزهوشی کار

ما قبل از شروع دزدی هایمان سی دی می فروختیم. سی دی ها را 200 تومان می گرفتیم و هزار تومان می فروختیم. ولی هنگامی که مأموران شهرداری سی دی هایم را گرفتند بی پول شدیم. شب عید هم بود به همین علت دنبال راهی گشتیم که پولدار شویم تا اینکه فکر دزدی از طلافروشی به ذهنمان رسید.

چرا طلافروشی، مثلاً آیا سراغ بانک نرفتید؟

می دانستیم که پول های بانک شمارش شده است و قابل پیگیری است.

اقامت در هتل850هزارتومانی ، ولخرجی سارقان مسلح با پولهایی که از طلافروشی دزدیدند

از چند وقت قبل تصمیم به دزدی گرفتید؟

ما یکدفعه می رفتیم سرقت. دزدی از طلافروشی جوادیه، هنگامی که به ذهنم رسید که داشتم در خیابان راه می رفتم.یکدفعه چشمم به طلافروشی افتاد و تصمیم گرفتم که آنجا را بزنیم. روز اول موفق نشدیم و روز دوم نیم ساعتی با نقاب، برابر طلافروشی ایستادم ولی هیچ مشتری وارد طلافروشی نشد و به ناچار خودم را به عنوان مشتری جا زدم و نقشه را اجرا کردیم.

قصد فرار از کشور را نداشتید؟

نه، یکبار رفتم آلمان البته قبل از اینکه دزدی کنم، آنجا بی کار بودم و برگشتم. دوست داشتم در کشور عزیزمان ایران بمانم. می خواستیم با پول های دزدی یک سوپرمارکت بزنیم و با میثم آنجا کار کنیم.

از هر دزدی چه مقدار گیرتان آمد؟

سرقت اول 400 گرم طلا دزدی کردیم که نفری 17 میلیون به ما رسید. دزدی دوم حدود یک کیلو طلا بود که البته مالخر کلاه سر ما گذاشت و با قیمتی خیلی پایین آنها را از ما خرید که در کل 95 میلیون تومان گیرمان آمد.

اما طلافروش ها گفته اند که تقریباً از هر دو دزدی حدود 8 کیلو طلا برده اید؟

طلافروشی ها دوربین دارند و می توانید از دوربین های آنها ببینید که ما چقدر دزدی کرده ایم.

ماجرای سومین دزدی چه بود؟

تصمیم داشتیم همین امروز-چهارشنبه- بعد از ظهر از یک طلافروشی در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران دزدی کنیم.نقشه را هم کشیده بودیم ولی دیروز ناباورانه در منزل بازداشت شدیم.

در دزدی هایتان از چه وسیله ای استفاده می کردید؟

موتورسیکلت.در دزدی اول، موتور را کمی جلو تر پارک کردیم و دزدی را انجام دادیم. ولی در هر دو دزدی پلاک موتورسیکلتی را کندیم و روی موتورمان چسباندیم. در دزدی دوم جهت اینکه دستگیر نشویم موتور را در میدان راه آهن رها کردیم و با تاکسی به منزل رفتیم.

اسلحه را از کجا آوردید؟

قبل از دزدی اول دو تا کلت کمری خریدیم. هر کدام را یک میلیون و 500 هزار تومان. بعد از دزدی اول اسلحه دیگه ای خریدیم که 4 میلیون تومان قیمتش بود. ولی اسلحه های اولی قلابی بودند و خراب.

با پول های دزدی چکار کردید؟

هیچی، همه اش از دستمان رفت. با پول هایی که از دزدی اول به دست آوردیم نفری 5 میلیون و 400 هزار تومان دادیم و موتورسیکلت خریدیم. کلی لباس مارک دار هم خریدیم.

یک سفر هم به شیراز رفتیم. می خواستیم به ارمنستان و ترکیه برویم ولی همدستم گفت می خواهد جاهای دیدنی کشور عزیزمان ایران را ببیند که به شیراز رفتیم و شبی 850 هزار تومان خرج هتل وخوشگذرانی کردیم.پس از دزدی دوم هم کلی وسایل خانه، آکواریوم و فرش دستباف و جهت خودمان لباس های مارک دار خریدیم. مدام هم پول خرج می کردیم. ولی به خانواده ام پولی ندادم چون آنها اصلاً با کارهای من مخالف بودند و جهت همین هم منزل مجردی گرفتیم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

70 درصد فکر می کردم ولی 30 درصد به خاطر فشارهایی که رویمان بود مجبور بودیم که فکر کنیم دستگیر نمی شویم. از اینکه این کار را انجام داده ام پشیمانم.

اخبار حوادث – کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | دستگیری | پلیس پایتخت | سرقت از طلافروشی | دستگیری سارقان مسلح | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog