بال استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع

بال: استان اردبیل اردبیل طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی حوادث غیرمترقبه منابع آبی اقتصاد مقاومتی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن حقوق کارگران باید از فروردین ماه اعمال شود / ربیعی

وزیر کار گفت: با توجه به اینکه بخشنامه مزد از حدود دو هفته قبل در اختیار کارفرمایان قرار گرفته هست، وقت کافی جهت محاسبه زیاد کردن حقوق کارگران وجود داشته و این

زیاد کردن حقوق کارگران باید از فروردین ماه اعمال شود / ربیعی

ربیعی: زیاد کردن حقوق کارگران باید از فروردین ماه اعمال شود

عبارات مهم : اشتغال

وزیر کار گفت: با توجه به اینکه بخشنامه مزد از حدود دو هفته قبل در اختیار کارفرمایان قرار گرفته هست، وقت کافی جهت محاسبه زیاد کردن حقوق کارگران وجود داشته و این زیاد کردن حقوق باید از فروردین ماه اعمال شود.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – امروز در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به ابلاغ بخشنامه مزد به کارفرمایان، خاطرنشان کرد: زیاد کردن حقوق های کارگری باید از حقوق ماه فروردین اعمال شود و کارفرمایان وقت کافی جهت محاسبه مابه التفاوت را داشته اند. حال ممکن است بعضی نتوانسته باشد این محاسبات را انجام دهند ولی همه موظفند که زیاد کردن حقوق را از ابتدای فروردین محاسبه و در حقوق اردیبهشت ماه پرداخت کنند.

زیاد کردن حقوق کارگران باید از فروردین ماه اعمال شود / ربیعی

وی همچنین با اشاره به پنج برنامه مهم اشتغال دولت، اظهار کرد: یکی از برنامه های اشتغال دولت، تثبیت شغل های موجود هست. در تلاشیم تا بتوانیم شغل های موجود را با وجود بعضی تحولات اقتصادی حفظ و از دست رفتن آن ها بکاهیم. این یک استراتژی فوق العاده مهم جهت دولت هست. در این زمینه نیز بعضی از منابع بانکی را به این جهت همچون سال قبل سوق خواهیم داد.

وزیر کار گفت: برنامه دیگر اشتغال دولت، اشتغال فراگیر است که تحت عنوان طرح تکاپو اجرا شده، ولی آنطور که باید جا نیفتاده هست. در حال حاضر با اجرای این طرح کارآفرینان واقعی مبتنی بر شغل تسهیلاتی در قالب وام دریافت می کنند. اشتغال روستایی دیگر برنامه دولت است که بخش های میانگین به پایین و خرد را دربرمی گیرد. در حال حاضر این برنامه به سمت جلو در حال حرکت است و تاکنون بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان درخواست وام به بانک ها رفته هست. تاکنون نیز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان وام به متقاضیان پرداخت شده است است.

وزیر کار گفت: با توجه به اینکه بخشنامه مزد از حدود دو هفته قبل در اختیار کارفرمایان قرار گرفته هست، وقت کافی جهت محاسبه زیاد کردن حقوق کارگران وجود داشته و این

ربیعی ادامه داد: در این طرح سامانه کارا که سامانه ای هوشمند است طراحی شده است که اشتغال را هدفمند می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح کاج از سوی وزارت کار، تاکید کرد: مسیر دیگر اشتغال که دولت در پیش گرفته، طرح های موسوم به کاج هست. یکی از این طرح ها طرح آموزش در محیط واقعی کار هست. بر اساس این طرح هر کارفرما به مثابه یک آموزش دهنده عمل می کند و در آخر مدت آموزش نیز یک گواهی به فرد متقاضی کار داده می شود. همچنین تسهیلاتی جهت کارفرما در این زمینه در نظر گرفته شده است هست. در کنار این طرح، طرح های کارورزی و کمک هزینه کارفرمایی نیز در حال پیگیری از سوی وزارت کار هستند.

واژه های کلیدی: اشتغال | برنامه | فروردین | کارگران | علی ربیعی | فروردین ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog